Do skończenia świata

Ewa w kategorii Biblijna kanapka, 27 maj 2008, Skomentuj (5)

„A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni, aż do skończenia świata”

Ewangelia Mateusza 28:20 b (Biblia Warszawska)

Choć Go nie widać, możesz być pewien, że Pan Jezus jest tu i teraz, niezależnie od tego, w jakim miejscu się teraz  znajdujesz. Pomimo tego, że powrócił do nieba, On jest cały czas wśród ludzi obecny, gdyż jest wszechmocny i wszechobecny. Poza tym złożył On obietnicę swoim uczniom, że będzie z ludźmi aż do skończenia świata, a On zawsze dotrzymuje obietnic. Ta pewność Jego bliskości może ci dodawać odwagi, aby żyć zgodnie z Jego wolą, mówić o Nim śmiało i z Jego pomocą przechodzić przez trudności. Pamiętaj, On jest blisko! I nie ma takiego miejsca, w którym mógłbyś się przed Nim ukryć.

Do refleksji:

 1. Czy na co dzień uświadamiasz sobie to, że Pan Jezus widzi wszystko co robisz i o czym myślisz?

Tags: , , , , , , ,Komentarzy: 5 do wpisu “Do skończenia świata”

 1. Lektor pisze:

  Pewien człowiek zapytał Jezusa „Panie, jaki był najgorszy grzech, najgorsze świństwo mego życia”, a Jezus odpowiedział „Synu, nie pamiętam”.
  Przytoczyłem słwoa jeszcze raz, bo w poprzednim komentarzu coś się stało z cytatami…
  Pozdrawiam!

 2. Lektor pisze:

  Te słowa skieruję do Barana:
  Otóż, nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak bardzo urzekłeś mnie swoją wypowiedzią…
  Prawda jest taka, że często boimy się, że Jezus przyjdzie do naszego, jak ty to ująłeś, świata i od razu będzie chciał wszystko zmienić, i dlatego też jest wiele ludzi „wierzących ale nie praktykujących”, ponieważ uważają, że Jezus wejdzie z butami w ich życie…
  Tymczasem On, Mesjasz i Zbawiciel, stoi u drzwi każdego z nas i prosi o wpuszczenie, bo nas KOCHA i chce być z nami GDZIEKOLWIEK byśmy nie byli…
  To niesamowite, że Jezus tak uniżył samego siebie z miłości do człowieka….
  Niektórzy ludzie boją się spowiedzi. Boją się, że kapłan zgorszy się i ich potępi, a tymczasem warto wiedzieć, że przez kapłana w konfesjonale dział nikt inny, jak tylko Jezus Chrystus, który jest Lekarzem Dusz i chce nas uzdrowić.
  Na koniec dodam jeszcze jedno, co do spowiedzi:
  „Pewien człowiek zapytał Jezusa: <>. Jezus na to powiedział <>”
  Mam nadzieję, że te słowa zadziałają jakoś w tych, którzy boją się sakramentu pokuty i unikają go…
  Wszystkim, Szczęść Boże!

  • katolicki baran pisze:

   …trafileś mnie prosto w serce…Dzieki za strzał..Pozdrawiam Cie…janusz f.

 3. Mirek pisze:

  „A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni, aż do skończenia świata”.To tłumaczenie byłoby jaśniejsze i zgodne z prawdą,gdyby zamiast „z wami” było ,że Chrystus jest obecny”w każdym z was”.To jest prawdziwa ewangelia Chrystusowa,którą głosił Paweł,Maria Magdalena i pozostali Apostołowie:

  II Kor 13.5..:czy nie wiecie o sobie,że Jezus Chrystus jest w was?…
  Efez.4.7.A każdemu z nas dana została łaska,według miary daru Chrystusowego.
  Kol.1.27…,którą jest Chrystus w was,nadzieja chwały.
  Kol.1.28.Jego to zwiastujemy…itd.

 4. baran pisze:

  ………..mam swój świat.W moim świecie jest grzech/śmierc/.W swoim swiecie robię to co chcę.Ja w nim jestem panem.Moja żona też ma swój świat.Moi synowie również mają swoje światy.Wokół siebie spotykam ludzi o różnych światopoglądach.Każdy z nas ma swój świat ,swoje większe lub mniejsze królestwo ,w którym sam jest panem.Każdy z nas jest inny więc i nasze światy różnią się od siebie .Co chwile wybuchają kolejne wojny światowe.Wchodzimy w różne koalicje.Mamy wrogów i przyjaciół.Szukamy tych ,którzy są do nas podobni a oddalamy się od tych ,których nie rozumiemy……………Matka ziemia ,w której łonie jesteśmy nie potrafi nas pojednac,bo jedynie grzech jest naszym wspólnym dziedzictwem………..Tacy jak my byli też ci których spotykał Nazarejczyk.Spośród różnych ludzkich światów powołał Apostołów,którym pokazał śmiertelny problem.BRAK JEDNEGO SWIATA/brak jedności/.Tam gdzie jest grzech nie ma pokoju………….dlatego cała jego nauka zmierzała do jednego:Wpóśc mnie do swojego świata.Nie bój się,bez twojej zgody nic w nim nie zmienię.Przychodzi do mojego świata i pokazuje mi mój grzech/moją śmierc/nie po to by mnie potępic ale prosi oddaj mi swój grzech/swoją śmierc/…………Chce byc ze mną aż do skończenia mojego grzesznego świata………..Boję się,że kolejny raz wywróci mi mój swiat do góry nogami.Tam gdzie pojawia się Chrystus tam jest koniec świata ,w którym panuje zło………..On zbiera wszystkie grzechy jak odkurzacz śmieci.