Nowe przykazanie

Ewa w kategorii Biblijna kanapka, 7 cze 2011, Komentowanie nie jest możliwe

„Nowe przykazanie daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem; abyście się i wy wzajemnie miłowali”.

Ewangelia Jana 13:34 (Biblia Warszawska)

Czy to nowe przykazanie, które dał Pan Jezus jest dla ciebie łatwe do wykonania? Czy potrafisz kochać innych tak jak On? Niezależnie od tego, jaki ktoś jest? Niezależnie od tego, co złego ci zrobił czy powiedział? Zadanie z pewnością jest bardzo trudne do zrealizowania. Pan Jezus ustawił poprzeczkę wysoko, bo przecież nie wszyscy ludzie są mili, uczynni, nie wszyscy dobrze cię traktują. Wielu ludzi trudno nawet lubić, a Pan Jezus nakazuje ich kochać. O co więc chodzi? Ktoś kiedyś powiedział, że nie wszystkich musisz lubić, ale masz ich kochać. Niezależnie od tego, jak ktoś się w stosunku do ciebie zachowuje, ty masz okazywać mu Bożą miłość, masz mu dobrze życzyć, modlić się o niego, a jeżeli nadarza się okazja, pomóc mu w jakiś sposób. Jest to trudne, ale jeżeli Pan Jezus dał takie przykazanie, to znaczy, że jest to możliwe do wykonania. Oczywiście samemu nie jesteś w stanie tego zrobić, ale razem z Bogiem wszystko jest możliwe. Poproś Go więc o pomoc. Z Nim możesz nawet „przeskakiwać mury” (Psalm 18:30b)! On może pomóc ci kochać tych, których dzisiaj nawet nie lubisz.

Do refleksji:

  1. Czy są jakieś osoby w twoim otoczeniu, które działają ci na nerwy? Których wolałbyś nawet nie oglądać? Jeżeli tak, to pomyśl, w jaki sposób mógłbyś okazać im Bożą miłość?
  2. Co powinieneś zrobić, gdy ktoś nie podziękuje ci nawet za pomoc, a wręcz wyśmieje? O czym powinieneś w takich sytuacjach pamiętać?

Tags: , ,Comments are closed.